FH Progress – Profesjonalna chemia techniczna

Firma Progress jest Autoryzowanym Dystrybutorem marki Loctite, Teroson. Serdecznie zapraszamy do współpracy warsztaty mechaniczne oraz serwisy blacharsko-lakiernicze.

Naszym klientom zapewniamy profesjonalne doradztwo, bezpłatne szkolenia oraz szybką realizację zamówień. 

Historia marki LOCTITE®

Oficjalny publiczny debiut Loctite® odbył się 26 lipca 1956 roku. W latach 60-tych dwudziestego wieku, pod marką Loctite® opracowane zostały cyjanoakrylany (znane także jako CA lub „Superglue”), jednoskładnikowe, utwardzające się w temperaturze pokojowej kleje przemysłowe. Później zaś opracowano silikony, epoksydy, akryle oraz udoskonalono technologię produkcji klejów anaerobowych oraz cyjanoakrylanów Loctite®.

Marka Loctite®, należąca do Henkela od 1997, jest znana dzięki doskonałej jakości klejom i uszczelniaczom. Od momentu opracowania unikalnej technologii anaerobowej ponad pięćdziesiąt lat temu, produkty Loctite® stały się niezastąpionymi elementami welu maszyn i produktów niezbędnych w codziennym życiu.

Produkty Loctite® dostarczają rozwiązań w całym spectrum technologii klejenia i procesów produkcyjnych. Są one stosowane w różnorodnych branżach, takich jak elektronika, przemysł motoryzacyjny, lotniczy, biomedyczny oraz w wielu gałęziach przemysłu produkcyjnego.

Zobacz jaka jest różnica w użytkowaniu między produktami LOCTITE a innymi produktami dostępnymi na rynku

Historia marki TEROSON

W roku 2001 firma Henkel właczyła do swojej grupy markę Teroson Produkty Teroson do zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym to gama najnowocześniejszych klejów, uszczelniaczy oraz powłok powierzchniowych stosowanych na całym świecie.

Produkty Teroson w pełni spełniają wymagania jakościowe producentów samochodów osobowych, ciężarówek, autobusów, wagonów pociągowych oraz przemysłu.

Od 2011 marka Teroson jest oficjalnym partnerem Rajdu Dakar.